• 16. lipnja 2026. 15:38

Virovitica dobila osmi Centar za život u Hrvatskoj, koji će dijeliti prostore s Udrugom distrofičara.

Byadmin

svi 10, 2026

U Virovitici je u petak, 8. svibnja, svečano otvoren osmi Centar za život u Hrvatskoj. Smješten u obnovljenoj zgradi u Ulici Matije Gupca 63, Centar dijeli krov s Udrugom distrofičara i Udrugom umirovljenika „Matija Gubec“. Na svečanosti su, uz brojne volontere, sudjelovali i gradonačelnik Ivica Kirin sa suradnicima.

Lucija Huljak, voditeljica Centra, istaknula je da je otvorenje na rođendan bl. Alojzija Stepinca poseban blagoslov. Centar će pružati financijsku, psihološku i duhovnu pomoć roditeljima, trudnicama u teškim okolnostima te osobama pogođenima posljedicama pobačaja. Uz dosadašnje aktivnosti, uvode i program „Plodnost po Božjem naumu“, namijenjen edukaciji o prirodnom planiranju obitelji.

Istovremeno, Udruga distrofičara dobila je moderniji i pristupačniji prostor za svojih 28 članova. Predsjednica udruge, Brigita Perković, naglasila je kako novi prostor omogućuje kvalitetniju razmjenu iskustava i širenje aktivnosti. Zgrada je u potpunosti energetski obnovljena sredstvima Grada Virovitice i resornog Ministarstva, čime su osigurani vrhunski uvjeti za rad ovih humanitarnih udruga.

By admin